Rok szkolny 2023/2024

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy satysfakcjonujących efektów pracy, wytrwałości oraz udanej współpracy.
Zachęcamy do zapoznania się z listem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:
Podziękowania za pracę
Zmiana godzin pracy sekretariatu
W dniu 29 sierpnia w godzinach od 12 do 14 sekretariat będzie nieczynny. Zapraszamy w pozostałych godzinach.
Żegnamy

Z żalem zawiadamiamy, że odeszła do wieczności Zdzisława Gromek, która była naszym wieloletnim, emerytowanym i zasłużonym pracownikiem, a także drogą koleżanką.
Spoczywaj w pokoju
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia
Wakacje 2023

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za współpracę i życzymy, aby nadchodzące wakacje były czasem wypoczynku i wytchnienia oraz okazją poznawania nowych miejsc, a także zawierania przyjaźni.
Życzymy bezpiecznych wakacji i zachęcamy do do zapoznania się z
pakietem informacyjnym http://www.kuratorium.szczecin.pl/rodzice-i-uczniowie/wypoczynek/bezpieczne-wakacje-2023-pakiet-informacyjny/
Zmiana godzin
Szanowni Państwo informujemy, że w dniu 26 maja sekretariat poradni czynny jest w godzinach 7.30-12.
Jubileusz Poradni
W dniu 16 maja obchodziliśmy 50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach. Uroczystość swoim przybyciem uświetnili zaproszeni goście: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Pan Jerzy Sołtysiak, Starosta Policki Pan Andrzej Bednarek, Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Pan Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Pani Joanna Napiwodzka, Członek Zarządu Powiatu Pani Beata Chmielewska, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Pani Danuta Chylewska-Kęsy, Radna Powiatu Polickiego Pani Małgorzata Siemianowska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Pani Agnieszka Bąk, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Gminy Police Pan Witold Stefański, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej Pani Emilia Raczkowska oraz byli dyrektorzy poradni- Pani Cecylia Gustaw, Pani Regina Maj, Pani Elżbieta Światała oraz Pani Anna Elszkowska, emerytowani pracownicy, współpracownicy, a także Dyrektorzy Przedszkoli, Szkół i Placówek Oświatowych oraz innych jednostek organizacyjnych z terenu Powiatu Polickiego.
Pani Dyrektor Monika Piątkowska zaprezentowała dzieje Poradni, począwszy od jej powstania, aż po aktualne funkcjonowanie. Prezentację poprzedziły występy recytatorskie dzieci z przedszkoli z terenu Powiatu Polickiego, które przedstawiły piękne wiersze, napisane przez panią nauczycielkę z Przylepu oraz mamę w związku z obchodzonym jubileuszem.
Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i złożone życzenia!
Dyrekcja wraz z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach. http://poradniapolice.pl/wp-content/uploads/2023/05/zyczenia-od-ZKO.pdf, http://poradniapolice.pl/wp-content/uploads/2023/05/zyczenia-od-Przewodniczacego-Rady.pdf, http://poradniapolice.pl/wp-content/uploads/2023/05/zyczenia-od-Zarzadu-Powiatu-Polickiego.pdf, http://poradniapolice.pl/wp-content/uploads/2023/05/zyczenia-od-Burmistrza-Gminy-Police.pdf
Zamieszczamy zdjęcia dzięki uprzejmości Dziennika Polickiego.


















XVI przegląd wierszy Wierszomania już za nami

W minioną środę 19.04.2023 roku odbył się w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach XVI przegląd wierszy „Wierszomania”.
Jak co roku, celem naszej „wiosny wiersza” było upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień, prezentacja umiejętności oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W tym roku przyświecała nam szczególna okazja, gdyż Poradnia istnieje już 50 lat, dlatego hasło konkursu brzmiało „50 lat Poradnia świętuje- wierszyk jej podaruję”.
W konkursie uczestniczyły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych przy szkołach podstawowych z gminy i powiatu Police. Każdy uczestnik prezentował jeden wybrany przez siebie utwór o tematyce zgodnej z hasłem konkursu, prezentacja utworu nie mogła przekroczyć 3 minut. Konkurs składał się z dwóch etapów:
I etap wewnętrzny– przeprowadzony był przez nauczycieli kształcenia przedszkolnego we własnym zakresie,
II etap zewnętrzny–wyłonieni reprezentanci przedszkoliwzięli udział w zmaganiach finałowych.
Prezentowane utwory oceniane były przez jury wedle następujących kryteriów:
– stopień opanowania pamięciowego tekstu,
– poprawne i płynne deklamowanie,
– świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu (strój, ruch),
– ogólne wrażenie artystyczne.
W konkursie uczestniczyły dzieci z następujących placówek:
– Przedszkole Publiczne nr 1 w Policach
– Przedszkole Publiczne nr 2 w Mierzynie
– Przedszkole Publiczne nr 5 w Policach-
-Przedszkole Publiczne nr 6 w Policach
– Przedszkole Publiczne nr 8 w Policach
– Przedszkole Publiczne nr 9 w Policach
– Przedszkole Publiczne nr 11 w Policach
– Przedszkole Publiczne w Dobrej
– Przedszkole Publiczne w Przylepie
– Przedszkole Publiczne w Przecławiu
– Przedszkole Publiczne w Tanowie
– Przedszkole Publiczne w Trzebieży
– Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 6 w Policach.
Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli: Starosta Policki –pan Andrzej Bednarek, przedstawiciel Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty – pan Mariusz Dubojski, p.o. Dyrektora Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, Przewodniczący Rady Powiatu–pan Cezary Arciszewski, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Gminy Police –pani Ewa Ignaczak oraz pani Milena Bury reprezentująca Wydział Edukacji i Kultury Powiatu Polickiego.
W Jury konkursu zasiadały: pani Marzena Gniwecka- członkini Zarządu Regionalnego Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego w Policach, pani Tamara Wacholc –arteterapeutka i terapeutka rodzinna z Poradni w Policach oraz pani Renata Gniewosz – emisjonistka, logopedka z Poradni w Policach.
Wraz z recytatorami przybyli rodzice, dziadkowie, wychowawczynie z przedszkoli oraz milusińscy z grup przedszkolnych.
Zebranych powitała dyrektor Poradni w Policach Monika Piątkowska i po uroczystym rozpoczęciu głos przekazała logopedce z Poradni, pomysłodawczyni i „matce Wierszomanii” – pani Annie Pasierb, która cały konkurs opracowała koncepcyjnie i poprowadziła.
Na wstępie miała miejsce prezentacja wiersza pt. Jubileusz”, stanowiącego piękny prezent dla naszej Poradni. Wiersz autorstwa Agnieszki Malec wyrecytowała jej córka Natalia.
Cały konkurs przebiegał w bardzo miłej i serdeczniej atmosferze, oczywiście nie obyło się bez wypieków na twarzy i przyspieszonego bicia serc, ale wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, niektórzy przybyli z akcesoriami, w pięknych, okolicznościowych strojach. Emocjom i oklaskom nie było końca! Wszystkie dzieci otrzymały piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Konkurs rządzi się jednak swoimi prawami, zatem Jury miało za zadanie wyłonić zwycięzców.
Pierwsze miejsce zajęła Maja Czyżewicz z Przedszkola Publicznego w Przylepie, za recytację wiersza pt. „Czary na Korczaka” autorstwa swojej wychowawczyni z przedszkola- pani Marty Świeżewskiej. Zarówno wiersz, jak i jego prezentacja prawdziwie oczarowała wszystkich zebranych. Wiersz został napisany na okoliczność jubileuszu i w bardzo trafnych, finezyjnych rymach, uroczo namalował słowami codzienną pracę i działalność poradni.
Drugie miejsce zdobyła Agata Kucharzewska z Przedszkola Publicznego nr 2 w Mierzynie za kunszt, jakim wykazała się podczas recytacji wiersza pt. „Spóźniony słowik” Juliana Tuwima.
Miejsce trzecie przyznano Hannie Sobczak z Przedszkola Publicznego nr 8 w Policach za piękną prezentację, wzbogaconą wspaniałymi rekwizytami, wiersza pt. „Na straganie” Jana Brzechwy.
Wyróżnienia otrzymali:
– Jan Ząbik z Przedszkola Publicznego nr 11 w Policach za wiersz pt. „Entliczek – pentliczek” Jana Brzechwy,
– Sonia Gorczyca z Przedszkola Publicznego nr 1 w Policach, recytująca wiersz pt. „W ogródku” Doroty Gellner.
Wszystkim uczestnikom naszego „poetyckiego święta wiosny” serdecznie dziękujemy, gratulujemy i wyrażamy wdzięczność rodzicom, wychowawcom za przygotowanie dzieci do uczestnictwa w tak pięknej rywalizacji. Kwiaciarni Arabeska dziękujemy za pomoc w dekoracji poetyckiego spotkania.
Mamy nadzieję, że nasz konkurs, upowszechniając wśród dzieci kulturę żywego słowa, przyczynia się do spełniania artystycznych marzeń, uskrzydla i umożliwia najmłodszym poznawanie języka ojczystego.
W imieniu zespołu organizacyjnego
XVI konkursu „Wierszomania”
Renata Gniewosz













Wielkanoc 2023

Życzymy ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Wielkanocnych
Pogody w sercu, słonecznych spotkań z budzącą się do życia przyrodą,
a także wielu dobrych chwil w życiu zawodowym i osobistym
życzy Dyrektor i Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach